Η Ένωση Ελλήνων Φυσικών (Ε.Ε.Φ.) κάθε χρόνο διοργανώνει τον 31o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γενικού Λυκείου.

• Ο διαγωνισμός θα διενεργηθεί το Σάββατο 20 Μαρτίου 2021 και ώρα 9:30 π.μ. και αφορά τους μαθητές όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων.
  • Οι ενδιαφερόμενοι/ες μαθητές/τριες θα υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στην Ε.Ε.Φ., μέχρι την Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2021 στο email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
  • Λεπτομέριες θα βρείτε στις αντίστοιχες ενότητες του site www.eef.gr
Θέματα και απαντήσεις προηγούμενων διαγωνισμών Α΄ΛυκείουΘέματα και απαντήσεις προηγούμενων διαγωνισμών Β' ΛυκείουΘέματα και απαντήσεις προηγούμενων διαγωνισμών Γ' Λυκείου